Home Dokumenty archiwalne

Dokumenty archiwalne PDF Drukuj Email
piątek, 21 czerwca 2013 09:42

Strategia Rozwoju Powiatu Krakowskiego na lata 2008-2013 została przyjęta przez Radę Powiatu w Krakowie dnia 28 grudnia 2007 roku. Dokument zawierał podstawowe wytyczne dla polityki rozwoju prowadzonej przez samorząd Powiatu, a jego realizacja miała zapewnić trwały i zrównoważony rozwój. Strategia odegrała istotną rolę, przede wszystkim jako instrument w procesie pozyskiwania zewnętrznych środków kierowanych do Powiatu oraz jako plan działań natury społecznej i gospodarczej, z powodzeniem realizowany w ostatnich latach. Szereg istotnych dla Powiatu zmian, zarówno w przestrzeni wewnętrznej, jak i w otoczeniu, sprawił, że pojawiła się konieczność dokonania analizy, korekty i uzupełnienia dokumentu strategicznego z roku 2007.